Výroční oslava

12.10.2017

Výroční oslava kostela svaté Terezy v Golaghatu (tam, kde také bydlím) začíná později, jak je v Indii zvykem, a to mší svatou. Lidé z okolí nám (mě a otcům) tleskajíc vytváří uličku a dívky před námi tančí až ke kostelu. 

Pozn. Omluvte kvalitu videí a zvuku. Jsou natočena dosti levným foťákem a někdy i mobilem. Jsou tu především pro vaši představu. V některých situacích je také těžké držet foťák v jedné pozici a létající dron pro lepší záběry sem si zapomněl doma...  (joke)


Mše svatá je v hindštině takže moc nerozumím, ale díky příručce, kterou vytvořil bývalý dobrovolníka Kuba, se chytám. Díky Kubo! 


Poté přichází na řadu oběd, ke kterému je, jako vždy, rýže, kousky kuřecího masa, ryby, brambory a různé druhy zeleniny.

Pozn. Co se indického jídla týče, je výborné! Neočekával jsem, že mi přijde až tolik na chuť. Jak jistě víte, v Indii se jí především pravou rukou a příbory se používají výjimečně. Před a po jídle vám ženy lijí pomocí džbánu vodu na ruce, aby byli hezky čisté. Pokud máte talíř rychle prázdný, automaticky vám přidávají další porce. Nu a protože mám ve zvyku jíst velmi rychle, párkrát jsem se jaksi přejedl abych neurazil hosty, a nebylo to potom dobré.

Specialitou Indie je čaj, který se tu v okolí pěstuje téměř všude. Dávám si ho pokaždé, když mohu, výborný je s mlékem.


Po obědě přichází program na hlavním "stage", kde vystupují především tanečníci a tanečnice.


Mezi vystoupeními jsou promluvy otců o tom, v čem se místní salesiánské komunitě daří, nedaří a přichází řada také na mě. Vystupuji na pódium a otec Dilip mě v hindštině představuje. Představuji se v angličtině a zkráceně vyprávím o tom, jak jsem se sem dostal a co tu budu dělat. Zmiňuji se také, že bych krom doučování a hraní si s dětmi rád dával hodiny kytary a žonglování. Jsem požádán, ať zažongluji. S menší nervozitou začínám ukazovat pár žonglovacích triků. Míčky mi naštěstí nepadají a dostává se mi potlesku. 😊

Po vystoupeních tu jede velká selfie show. Zde je pár fotek pro představu.


K večeru se lidé postupně odebírají do svých domovů a já pozoruji změnu jídelního prostoru po oslavě. Podívejte se, jak to tu vypadalo před a po.  

Před oslavou
Před oslavou


V Indii se to řeší tak, že když je odpadků na jednom místě mnoho, shrábnou se na kupu a spálí.

Oslava končí a já se odebírám spát. Dobrou noc .-)